Takto šel čas s Hanou Zagorovou.

Patří mezi nejvýraznější osobnosti české hudební scény. HANA ZAGOROVÁ dnes slaví 68. narozeniny a i když její život nebyl vždy dokonalý, už se může docela spokojeně usmívat.

Získala celkem devět zlatých slavíků, po Lucii Bílé nejvíce. Někdo nad tím nechápavě kroutím hlavou. Ale Zagorová mnohokrát přesvědčila, že se dokáže vzepřít osudu a vždy dokázala, že je nejen výborná zpěvačka, ale také silná osobnost.

V roce 1989 zaujala odvážný postoj k politickým poměrům v zemi, když jako jediná z hvězd podepsala petici Několik vět. Proto jí byla okamžitě zastavena činnost. V roce 1992 si vzala operního pěvce Štefana Margitu, když jejím prvním manželem byl baletní mistr Vlastimil Harapes. Značně omezila zpívání i zájezdy a začala tvořit scénáře.

Na scéně naší populární hudby je prakticky od roku 1963. A to je hodně slušný výkon, protože stále válcuje i o generace mladší zpěvačky.

Jméno: Hana Zagorová
Narozena: 6. 9. 1946, Petřkovice u Ostravy, Československo
Stav: Vdaná za operního zpěváka Štefana Margitu
Nejslavnější hity: Studánko stříbrná, Maluj zase obrázky, Nápad, Biograf láska, Spěchám, Ave Maria, Za každou chvíli s tebou platím, Je naprosto nezbytné
Úspěchy: 9x vyhrála Zlatého slavíka

Zdroj textu : http://www.free1.cz/hana-zagorova-dnes-slavi-67-let-takhle-s-ni-sel-cas/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>